No, keďže sú ľudia neustále stále viac a viac zameriavaný na zisk, čiže skôr preferujú kvantitu pred kvalitou, tak sa vo svete dejú aj rôzne škandalózne prípady s potravinami. Kedy sa do ľudskej potraviny dostane niečo, čo sa tam nemalo v žiadnom prípade dostať. Nejaká látka, ktorá dokáže ohroziť život alebo zdravie daného človeka. Potraviny by mali byť kontrolované a samozrejmosťou by mala byť ich dostatočná kvalita, čo je dnes ale ľahostajne prehliadané.
Môžeme spomenúť len zopár z nich:
- Prípad, kedy bolo zistené, že sa do kurkumy pridávalo olovo. Len kvôli tomu, že olovo je lacnejšie ako samotná kurkuma.
- Poľsko je známe už svojimi potravinovými škandálmi, ktorých bolo hneď niekoľko. Napríklad taká cestárska soľ, ktorá sa predávala ako normálna soľ. Prednedávnom škandál s hovädzím mäsom, kedy sa predávalo mäso z kráv, ktoré už boli choré alebo dokonca zdochnuté.
- Najtragickejším prípadom bolo arašidové maslo, kedy z jeho následkov umrelo 9 ľudí a 700 skončilo v nemocnici na následky otravy.
- Nejaký stroj na svete vie dokonca vyrobiť umelé vajcia, ktoré sú na nerozoznanie od skutočných vajec. Len teda nemajú dané vlastnosti, ktoré by malo mať skutočné vajce, čiže boli prípady, keď si ľudia kúpili vajcia, ale koláče z nich neboli chutné, nakysnuté a tak sa vlastne prišlo na to, že tie vajcia sú umelé.
- Umelá ryža sa vyskytla tiež už aj na Slovensku. Varíte ju aj dve hodiny a ona vôbec nezmäkne. Myslím, že sa jedná s určitou o plast. Väčší problém s touto ryžou má Čína, u nás je to viac kontrolované, ale nájde sa zopár výnimiek.
V kuloároch sa však povráva, že sa do istej potraviny pridáva nejaká látka, ktorá zabezpečuje neplodnosť dnešnej generácie. Samozrejme, si môžeme povedať, že je to neoverená informácia, ale vzhľadom na veľký počet neplodných párov, sa môžeme nad tým minimálne zamyslieť, že to dáva istú logiku. Nazýva sa to novodobý terorizmus alebo terorizmus novej generácie.