Čvc 092022

Ako vybrať čalúnené postele – manželské 180×200 a 160×200

Výber postele nie je jednoduchou záležitosťou, zvlášť keď ich je na výber mnoho. Človek strávi v posteli až 1/3 života. Preto by jeho posteľ mala byť pohodlná a komfortná. Okrem toho že by mala disponovať pohodlím, má posteľ vynikať aj trvácnosťou a odolnosťou voči poškodeniu.

Medzi obľúbené postele stále patria tie čalúnené. Čoraz viac sa stávajú súčasťou moderných aj klasických spální. Veľké množstvo farieb, vzorov a dizajnov presvedčí nejedného kupujúceho. Sú ľahko kombinovateľné s ďalším nábytkom a interiérovým doladením spálne. Čalúnené postele presviedčajú svojou trvácnosťou, odolnosťou voči poškodeniu a nadčasovým dizajnom.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre novú posteľ a neviete ako dobre a precízne ju vybrať, prečítajte si krátky návod, ktorý vám k tomu pomôže. Čalúnené postele sú typické mohutným vzhľadom a luxusným prevedením, ktorý v spálni pôsobí vznešene. Ak sa rozhodnete pre manželské čalúnené postele 180×200 alebo pre čalúnené postele 160 x 200 cm, ste na správnom mieste. Stačí si len jednoducho vybrať farebné prevedenie, ktoré bude novú posteľ zdobiť.

čalouněná postel

Manželské čalúnené postele do každej spálne

Čalúnené postele disponujú komfortným čelom, ktoré vám bude k dispozícií pri večernom čítaní knihy a sledovaní televízie. Okrem toho sú veľmi pevné, stabilné a trvácne. Čalúnená posteľ vďaka kvalitným použitým materiálom vydrží roky. Pri jej výbere sa zamerajte na dĺžku postele, ktorý by mala byť vždy o 25 cm dlhšia ako je výška človeka. Výhodou čalúnených postelí je ich výška. Preto sú vhodné najmä pre starších ľudí a ľudí so zdravotnými problémami.

Stále sa neviete rozhodnúť medzi klasickou a čalúnenou posteľou? Iste vás presvedčí fakt, že čalúnené postele disponujú veľkým úložným priestorom, ktorý využijete najmä v malých priestranstvách. Do úložného priestoru môžete schovať posteľnú bielizeň, sezónne oblečenie a veci, ktoré v daní obdobie nepoužívate.

Čalúnené postele nikdy nevyjdú z módy. Sú kvalitné, pevné, trvácne a dizajnové. Vďaka známemu celočalúnenou ponúkajú veľké množstvo farebných prevedení a kombinácií, ktoré si viete pri kúpe určiť. Čalúnené postele kombinujú výhody drevených a čalúnených postelí. Čalúnené postele sú ťažšie a robustnejšie ako klasické postele, preto vynikajú vysokou pevnosťou a odolnosťou voči poškodeniu. Celočalúnené postele tvoria čalúnený rám a takisto aj matrac. Pri jej výbere si môžete vybrať farbu a tvar, ostatné kupujete ako celok.