Dub 112019

Prerobte svoj balkón na detský raj

Byty v panelákoch majú jednu veľkú nevýhodu. Ak máte deti, jediný spôsob ako s nimi tráviť dennodenne čas na čerstvom vzduchu, je ihrisko pod vašimi oknami, poprípade prechádzka v blízkom parku. Deti, by mali ale na vzduchu a slniečku tráviť čo najviac času.. Ak máte balkón, tak to nemusí byť až taký problém.
malý balkonek
Začnite väčšími prácami

  • Ak sa rozhodnete svoj balkón prerobiť na raj pre vaše deti, musíte najprv dobre rozvrhnúť, čo a kde sa bude nachádzať. Hlavnú úlohu v tomto prípade zohráva jeho celková rozloha. Čím väčší balkón, tým viac miesta, no ani s tým malým, to nemusí byť márne.
  • Bezpečnosť je na prvom mieste a ako všetci veľmi dobre vieme, práve balkón patrí k najväčším strašiakom všetkých rodičov. Zábradlie na balkóne musí byť dostatočne pevné a vysoké. Ak to vaše staré lieta hore dole, alebo máte doslova pocit, že každú chvíľu spadne, zamyslite sa nad jeho výmenou.
  • Pri starých balkónoch býva problémom aj podlaha. Väčšinou je zhotovená z betónu, ktorý zvykne byť poriadne vypadaní. Môžete teda použiť dlažbu, čo vám zaberie o trošku viac času, alebo použiť špeciálnu mäkkú podložku, ktorá sa využíva na detských ihriskách. Tá je dostatočne hrubá a pevná, takže nerovnosti bezpečne vyrovná. Navyše sa bude deťom na zemi takto pohodlnejšie hrať.
  • Poslednou vecou, ktorú by sme mohli zahrnúť do tých väčších úprav sú steny. Ak chcete aby sa deti cítili príjemne, mali by ste ich určite namaľovať pestrými farbami.

vietnamská holčička
Presný návod, ako tento priestor pretvoriť tak, aby slúžil ako detský kútik neexistujú. Je to na vás a vašich deťoch. Niekoľko tipov, vás však možno inšpiruje.

  • Časť steny môžete nechať natretú bielou farbou a používať ako plátno.
  • Steny môžete natrieť špeciálnou farbou, ktorá po uchnutí funguje ako klasická tabuľa.
  • Na balkón môžete bez problémov umiestniť detské pieskovisko.
  • Vaše deti určite ocenia aj hojdaciu sieť. Umiestnite ju samozrejme tesne nad zem.