Dub 192019

Elegantné riešenie do každého interiéru

Rozhodli ste sa svoj byt ozvláštniť sklenenými dverami? Robíte dobre. Takáto drobnosť dokáže urobiť s interiérom naozaj veľa. Ostáva však ešte jedna otázka, a to, ako dvere upevníte. Na výber máte totiž hneď niekoľko možností. Výber záleží len na vás.
vila v lese

Klasické otváracie dvere

Sklenené dvere môžu byť upevnené v klasickej zárubni.V prípade sa budú otvárať úplne normálne. Krídla budú zavesené na pántoch v stene, alebo zárubni, takže ak by vaša stará zárubňa nepasovala, stačí ju vybrať a nahradiť spomínanými pántmi. Na výber máte samozrejme dvoj, alebo jednokrídlové dvere. Rozhodnúť sa môžete aj o tom, či sa budú otvárať iba do jednej strany, alebo do oboch.
třikolka přede dveřmi

Posuvné dvere

V tomto prípade sa dvere nebudú otvárať, ale posúvať do strany.Môžete si vybrať medzi dverami v puzdre, alebo závesným systémom na stenu. Prvá spomínaná možnosť je síce finančne nákladnejšia, no i bezpečnejšia. Ich nepochybnou výhodou je to, že vám nezaberú žiadne miesto navyše.
prosklená stěna

Dvere v obložkovej zárubni

Poslednou možnosťou je vloženie sklenených dverí do obložkovej zárubne.Toto riešenie je najmä veľmi elegantné. V tomto prípade nerozhoduje hrúbka steny, čo je veľkou výhodou. Pozitívom je aj to, že takéto zárubne dostanete v rôznych vyhotoveniach. Hovoríme o ich dizajne. Takto ich môžete jednoducho zladiť s farbou podlahy, stenami, alebo nábytkom. Na výber máte aj rôzne vzory a povrchový materiál. Obložkové zárubne môžu byť pokryté špeciálnou fóliou, laminátom, alebo upravené lakom. Tak ako pri klasických zárubniach, máte aj v tomto prípade na výber ľavú, alebo pravú stranu. Dostanete ich v klasických rozmeroch, teda šesťdesiat, sedemdesiat, osemdesiat, alebo deväťdesiat centimetrov. Ak by ste však potrebovali špeciálny rozmer, ani to nie je problém. za túto službičku navyše, si ale budete musieť samozrejme niečo priplatiť.