Dub 062019

Sklenené interiérové prvky alebo veľmi efektívna voľba

V situácii, v ktorej si ľudia zariaďujú svoj interiér rozhodne myslia na sto vecí, ale v skratke si od finálneho výsledku sľubujú predovšetkým dva efektívne body- funkčnú a estetickú stránku.

Pri výbere interiérových prvkov tak ani nie je dôležité to, koľko ich kúpite, ako skôr ide o to vyberať efektívne a vybrať tie, ktoré by vám a vášmu interiéru priniesli hneď niekoľko požadovaných vlastností a funkcií naraz. Ideálnou ukážkou sú prvky zo skla a sklenené zábradlie.
tvrdené sklo na schodech

Už teraz je vám hneď jasné, že nezískate iba potrebný doplnok pre schodisko a komfortnú chôdzu, ale zároveň do miestnosti prinesiete moderný a veľmi elegantný prvok, čím ju vlastne po vizuálnej stránke výrazne obohatíte. Pripomeňme tiež, že sklenený materiál má funkciu šíriť, respektíve udržiavať v miestnosti prirodzené svetlo a zabráni tak tmavému efektu.

Ak by sme napríklad konkrétne miesta prekryli iným zábradlím môže hroziť, že síce budú disponovať potrebným prvkom, ale tento by nemusel ukázať ideálne a daný priestor by takisto mohol pohltiť nevkusom alebo zatienením. Voľbou sklenených prvkov vlastne zbadáte, že niektoré svetelné produkty v miestnosti vlastne ani nebudú potrebné. To je efekt a originálna vlastnosť, ktorú do interiéru prinesie práve číre sklo, respektíve sklenený materiál.
pohyblivé schody

Spomeňme takisto ďalšiu dôležitú vlastnosť, akou je v prípade skla schopnosť izolovať teplo, čím bude atmosféra schodiska a jeho okolia pôsobiť odvzdušneným dojmom a celkovo ľahšou atmosférou. Tento priestor sa tak stane kvalitne osvetlený prístupom prirodzeného svetla, odľahčeným a viditeľne inovovavným.

Postará sa o to jeden prvok, čím vlastne zabijeme niekoľko múch jednou ranou a výrazným spôsobom oživíme náš interiér s tým, že výsledky budú značne viditeľné, a teda efektívne. Či už vravíme o praktickej, funkčnej alebo dizajnovej stránke.