Pro 012020

Upchatý odtok? Poraďte si s ním rýchlo a jednoducho.

Upchatie odtokov v domácnosti nie je ničím výnimočným. Po čase sa zvyšky mydla, mastnota, vlasy a iné častice v našom potrubí hromadia a usádzajú na ich stenách. V najideálnejšom prípade by sme mali mať každý odtok zabezpečený sitkom, avšak aj napriek tomu sa nie všetko dokáže na ňom zachytiť. Že sa s potrubím niečo deje spozorujete veľmi ľahko a to tak, že voda v dreze, umývadle, vani alebo záchode odteká pomaly alebo v krajnom prípade neodteká vôbec. Sprievodným javom býva aj šíriaci sa zápach.

Krtkovanie

V takýchto situáciách mnohé skúsené gazdinky siahajú po overených metódach odblokovania potrubia. Jednou z nich je mechanický spôsob pomocou gumeného zvona. Vďaka podtlaku, ktorý vzniká použitím zvona dokážete nános špiny, ktorá potrubie blokuje doslova vysať von. Ak však táto metóda nepomáha, môžete vyskúšať prípravky dostupné v drogériách. Sú väčšinou založené na báze chemikálií a tie nečistoty rozložia. Tento spôsob však nie je veľmi šetrný k životnému prostrediu a nemusí byť šetrný ani k samotnému potrubiu. Môže totiž dôjsť k jeho poškodeniu. Existujú však aj iné prípravky, ktoré sú kompletne bio. Obsahujú rôzne enzýmy a tie prírodnou cestou usadeniny rozložia. A nakoniec, čo tak využiť babské triky na problémy s potrubím? Ako napríklad nasypať veľké množstvo soli do odtoku a potom zaliať vodou.

Krtkovanie3

Niekto odporúča použiť sódu, to sa však ukázalo ako nie veľmi účinné. Možno sóda po styku s vodou pôsobí efektívne, avšak na samotnú špinu veľký vplyv nemá. A čo robiť, keď svojpomocne nedokážeme s upchatým potrubím pohnúť ani trošku? No predsa zavolať tých, ktorí sú práve na takéto problémy majstri. Hovoríme o službách profesionálneho krtkovania. AB-krtkovanie vás zbaví aj tých najhorších usadenín rýchlo, ľahko a spoľahlivo. Bez skrytých poplatkov a za skvelé krtkovanie cenu https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/ zavolajte hneď teraz.