Lis 042020

S fyzickým zlatom dokážete pokryť svoje materiálne istoty

Investícia do cenných komodít je niečo, čo musí byť sympatické nielen investorom, ale aj bežným ľuďom, ktorí chcú ochrániť svoj majetok pred nenávidenou infláciou. Riešením v takomto prípade býva investičné zlato a jeho fyzické vlastníctvo.
Pretože ako vieme, práve tento ušľachtilý kov je svetovo cenený a jeho hodnota nemá tendenciu výraznejšie klesať. Zostane cenné v čase krízy a takisto nepodlieha zmenám v systéme.

placky na podlaze

Rovnako symbolizuje anonymitu svojho vlastníka. Zlato vo forme tehličiek alebo mincí sa dá kúpiť a následne uskladniť na spoľahlivé miesto, ktoré uznáte za vhodné. Bude to váš majetok so stabilnou hodnotou, o akom budete mať prehľad predovšetkým vy. Nikto vám ho nezoberie a nemôžete o neho prísť.
Hodnota klasických peňazí a ich mien upadá. Nehovoriac o tom, že z nášho majetku o chvíľu budú len čísla v počítačovom systéme. Vlastniť fyzickú podobu zlata, resp. veľmi cennej komodity, bude určite hrejivý pocit. A nielen to, tehličky či mince majú vo svete veľmi funkčnú likviditu. Je o ne neustály záujem a keď to uznáte za vhodné, môžete ich výhodne predať. Sila fyzického vlastnenia zliatin však spočíva v ich nemennej hodnote a v tom, že sú najspoľahlivejším majetkovým pokrytím do budúcna.

zlaté cihly

  • Čím viac sa tlačí peňazí, tým viac sa postupne znižuje ich hodnota.
  • Naopak zlato zostáva cennejšie, pretože jeho zásoby sa míňajú.
  • „Zlatá forma“ predstavuje materiálne poistenie veľmocí ako Rusko a Čína, pre ktoré značí istotu a silnú konkurenciu voči upadajúcemu kurzu dolára.

Túžite byť preto aj vy materiálne zabezpečení fyzickým vlastníctvom tohto vzácneho kovu? Môžete si kúpiť zliatky, zlaté tehličky a mince. Riešením ale v tomto prípade nie je NBS a ani Mincovna Kremnica. Radový slovenský investor musí navštíviť v tomto obore špecializovanú predajňu, ktorú nájde v Bratislave na Dunajskej ulici 68.