Dub 252019

Ako na rekonštrukciu balkóna

Balkón je veľkým obohatením každého bytu, ale taktiež domu. Pokiaľ takýto priestor vlastníte, určite toto budete s týmto tvrdením iba súhlasiť. Problém však môže nastať vtedy, keď je váš balkón v katastrofálnom stave a vy neviete čo s ním. Takáto rekonštrukcia totiž nestojí malé peniaze. Niekedy to však v skutočnosti nemusí byť tak zlé, ako sa nám to môže na prvý pohľad zdať.
výhled z balkonu na ulici
Vylúčte najväčší problém
V prvom rade by ste si mali na pomoc zavolať odborníka. Nehovoríme o samotnej rekonštrukcii, ale o prvotnom posúdení stavu vášho balkóna. Pri týchto priestoroch totiž býva najčastejším problémom statika. Ak bude tá v poriadku, môžete sa tešiť. Vaše opravy totiž budú omnoho jednoduchšie a hlavne lacnejšie.
slečna na balkoně

So zábradlím si hravo poradíte
Druhým a zároveň veľmi častým problémom býva zlý stav balkónového zábradlia. To dokážete odhadnúť aj sami. Prvým varovným znakom býva nedostatočné ukotvenie v jeho spodnej časti. To zistíte tak, že i pri jemnom dotyku zábradlie doslova lieta hore – dole. Najlepším riešením je samozrejme jeho výmena. Ak sa v tomto smere rozhodnete investovať, určite siahnite po kvalitnom kúsku s certifikátom. Medzi veľmi populárne materiály, dnes patrí hliník, ale taktiež sklo.
váza na balkoně
Drobné úpravy
Poslednou a najlepšou možnosťou je to, že statika a aj zábradlie budú v absolútnom poriadku. V tom prípade môžete zabudnúť na nákladné investície pri rekonštrukcii balkóna. Môže ísť napríklad o drobné praskliny na stenách, opadanú omietku, alebo roztrúsený betón na podlahe. Tu vám pomôže maliarska štetka a šikovný murár. Balkón si môžete samozrejme spríjemniť aj vhodnými doplnkami a inými drobnosťami. Tie sú len na vašom vkuse. Môžete si vytvoriť jedlú záhradku, kvetinový raj, alebo oázu pokoja na rannú kávu, či večerné posedenie pri vínku. Svoje urobí aj markíza, alebo iné tienidlo, ktoré vás ochráni pred slnečnými lúčmi, vetrom a pohľadmi susedov.