Led 282023

Certifikácia domu

Certifikácia domu

V prípade stavby by ste si určite mali otázku energetickej náročnosti nehnuteľnosti bližšie naštudovať. Nová legislatíva totiž určuje novostavby stavať v prísnej nízkej energetickej triede A0. Čo to znamená? Musíte prispôsobiť technológie na vykurovanie, ohrev teplej vody či celú prevádzku domácnosti na nízku spotrebu. To docielite napríklad inštaláciou tepelného čerpadla alebo vzduchotechniky. Podmienky a možnosti realizácie sú rôzne. O tom sa ale dočítate inde. Tu sa dozviete, ako svoju energetickú triedu A0 dokážete pri kolaudácii. Počas kolaudácie vám nikto nebude sledovať všetky technológie a počítať vašu spotrebu. Už vopred musíte predložiť energetický certifikát, ktorý si dáte vyhotoviť.

energetický certifikát

Ako získať energetický certifikát domu?

Na vyhotovenie energetického certifikátu budete potrebovať odborníkov. Obráťte sa na certifikaciabudovy.sk a svoj energeticky certifikát môžete mať v krátkom čase aj vy. Odborníci posúdia všetky technológie a energetickú náročnosť vašej nehnuteľnosti, na základe čoho vystavia energeticky certifikát s energetickou triedou.

energetický certifikát

Energetický certifikát aj pri prenájme alebo predaji nehnuteľnosti.

Bohužiaľ, posledné roky je energetický certifikát potrebné predložiť aj v prípade, že predávate byt či dom. Dokonca aj nájomca môže pri zaujme o podnájom od vás žiadať energetický certifikát. Nezúfajte však, pri starších nehnuteľnostiach nie je latka postavená tak vysoko a vy nemusíte nehnuteľnosť prerábať, aby ste dosiahli energetickú triedu A0.

Možno energeticky certifikát nehnuteľnosti aktuálne nepotrebujete, ale ide o doklad, ktorý bude v blízkej budúcnosti potrebný ku každej nehnuteľnosti. Zabezpečte si ho už dnes aj vy. Certifikáciabudovy.sk vám ponúka prémiové služby a energetický certifikát budete mať bez zbytočnosti hotový čo nevidieť. Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk ešte dnes.