Zář 012019

Čo je nové v KFC ?

Na začiatok treba rýchlo a stručne oboznámiť tých, ktorý možno nevedia, čo je vlastne KFC.
KFC je skratka pre Kentucky Fried Chicken. Reťazec reštaurácií pre posilnenie našich žalúdkov sa sústreďuje na kuracie mäso, ktoré je pochopiteľne vyprážané. Tento reťazec má sídlo v Louisville čo je americký štát.Miesto na občerstvenie.jpg
Beyoned Meat
Organizácia KFC sa pustila do smaženia prvých vegánskych kurčiat. Majú pôvod z náhrady mäsa nazývané Beyond Meat. Zrovna spoločnosť Beyond Meat svedčí o tom, že jej “mäso” má podobné množstvo bielkovín ako mäso z hovädziny.
Táto spoločnosť spustila vyprážanie vegánskych kurčiat v reštaurácii hlavného mesta štátu Georgia (Atlanta), kde súčasne prebýva firma Beyond Meat. Ona sa dostavila s ideou vegánskeho “mäsa”. Reťazec sa zamýšľa nad tým, žeby dodatočne zužitkuje skúsenosti a vratné viazanie od zákazníkov z Atlanty a naďalej s danými informáciami pracovať aj pri možnom šírení tejto novej správy.
Vegánske “mäso” chce usporadúvať v zvyčajných fritézach, kde vypráža aj typické kuracie mäso. Má v úmysle prihovoriť sa predovšetkým zákazníkom, ktorí sa usilujú vymedzovať konzumáciu mäsa, ale nie sú vegáni, ktorý si stanovujú svoj jedálniček úplne presne.
Združenie o zhodnom projekte uvažuje dlhé mesiace. Vedúci americkej divízie v besede v máji oboznámil, že sieť nepremýšľa o testovaní vegánskych možnosti. Pripravil však schôdzky s hlavnými dodávateľmi, aby vedel  niečo viac o mäsa, ako sa bude nahrádzať a podobne.kuřecí maso.jpg
Čo obsahuje také vegánske kura
Spoločenstvo dodávajúce vegánske náhrady mäsa vyrába umelé mäso hlavne z vodnej, bielkovinovej zmesi a všelijakých rastlinných olejov. Vegánska verzia zahŕňa približne rovnakú zložku bielkovín ako burgery s mäsom dľa položiek výrobcu. Nachádza sa tam cca. len polovica nasýteného tuku a vôbec sa tam nevyskytuje lepok či cholesterol.