Kvě 202022

Moderné LED žiarovky typu G9

Ak sa snažíte udržiavať vašu domácnosť nízkoenergetickú, mali by ste vymeniť všetky svetelné spotrebiče za tie s LED technológiou. To znamená zámená všetkých klasických žiaroviek za LED žiarovky, ktoré sú omnoho šetrnejšie na spotrebu elektriny. Ročne tak viete pri porovnaní s klasickou žiarovkou ušetriť peknú finančnú čiastku. Vrátane nízkej spotreby je veľmi priaznivá i dlhá životnosť LED svetiel, ktorá dosahuje dĺžku svietenia až okolo niekoľko desať tisíc hodín. Navyše LED žiarovky majú skvelú silu svetla, ktorá je viditeľná ihneď po ich zapnutí, kdežto bežnej žiarovke chvíľu trvá kým sa rozsvieti. Potešujúcou správou pre mnohých zástancov ochrany prírody bude ekologické zloženie LED žiaroviek. Kým pôvodné žiarovky obsahovali často zvyšky ortuti a vyžarovali UV svetlo, LED svetlá sú úplne bezpečné. Nemajú žiadny vplyv na zdravotný stav človeka ani na prírodu, pretože neobsahujú žiadne nebezpečné a škodlivé látky.

rôzne typy žiaroviek

V prípade, že obľubujete tradičnosť alebo retro štýl, žiarovku viete kúpiť v typickom bankovom guľatom tvare. Keď však naopak uprednostňujete moderné a netradičné tvary, LED žiarovky G9 sú v mnohých zaujímavých netypických vyhotoveniach. Zakúpiť ich viete s výberom farebnej teploty bieleho svetla, a to v studenej, teplej či neutrálnej.

žiarovka typu G9

Pokiaľ, ale chcete upustiť uzdu svojej fantázií a hľadáte naozaj výrazné farebné svetlo, či už na dekoračné účely alebo primárne osvetlenie, je možné zakúpiť aj farebné druhy LED žiaroviek. Takéto žiarovky je následne možné umiestniť rovnako vo vnútornom prostredí, ako aj vo vonkajšom. Tým, že dokážu odolávať nepriazni počasia a vode ich môžete pokojne využiť ako svetlo v altánku, na terase, v záhrade alebo kdekoľvek inde. Či už hľadáte žiarovku do vonkajšej alebo vnútornej lampy, lampy na strope, stene, do lustra, prípadne lampy na stôl, LED osvetlenie je vždy dobrá voľba.