Lis 102018

Prispôsobte kúpeľňu tým najmenším

S príchodom dieťatka začnete kúpeľňu využívať i trochu inými spôsobmi. Kúpanie, či prebaľovanie bábätka. Na takéto činnosti vaša kúpeľňa jednoducho nebola stavaná. Zabúdať by ste nemali ani na bezpečnosť. Ak v nej zmeníte zopár vecí, o svoje ratolesti sa nemusíte báť a aj všetky nevyhnutné činnosti, vám pôjdu ľavou zadnou. Nemusíte ju samozrejme prerábať ani rekonštruovať. Dôležité sú totiž najme detaily.

miminko

Urobte si priestor

Dôležitým prvom, ktorý vo vašej kúpeľni pribudne, je prebaľovací kút. Niektorí rodičia si zakúpia špeciálny pult, iný tieto činnosti vykonávajú napríklad na práčke. Verte, že dieťatku je to v skutočnosti úplne jedno. Tento priestor je dôležitý skôr pre vás. Preto už dopredu premýšľajte nad tým, kde sa bude nachádzať. Dôležité je, aby ste mali pri výmene plienok a všetkých ostatných úkonov pred a po kúpaní, dostatok miesta. Nezabudnite tiež na úložný priestor, kde si poukladáte všetko čo potrebujete. Reč je o plienkach, krémoch, púdroch, či sprchových géloch.
Dopredu si premyslite, kde umiestnite detskú vaničku. Ak máte malú kúpeľňu, skladujte ju v inej časti bytu. Ak máte nad vaňou šnúru na sušenie bielizne, odstráňte ju. Pri kúpaní bábätka vám bude iba zavadzať.
Myslite aj na vyberanie z vaničky a pohyb v priestore. Z kúpeľne jednoducho odstráňte všetko, čo vás v pohybe obmedzuje.

plenky

Bezpečná kúpeľňa

V prvom roku života vášho dieťatka nemusíte v kúpeľni, pre jeho bezpečnosť robiť až tak veľa. v tomto období sa pravdepodobne, po byte nebude pohybovať samé. Pri trošku starších deťoch je to však už o čosi iné. V prvom rade odložte všetky čistiace prostriedky do dobre uzavretej skrine, alebo na dostatočne vyvýšené miesto.
Kúpeľňa je dosť šmykľavým miestom. Dobrou voľbou sú preto protišmykové podložky, ktoré však dobre upevnite, aby sa o nich dieťa nepotklo. V momente, keď detskú vaničku doložíte nadobro a dieťa začnete umývať vo vani, na jej dno môžete taktiež umiestniť protišmykovú podložku. Zakúpiť si môžete aj samostatné nálepky z podobného materiálu. Okrem praktickej funkcie, spĺňajú aj tú estetickú.
Všetky poličky dostatočne upevnite. Deti radi skúmajú všetko vo svojom okolí, preto nie je ničím zvláštnym že sa budú načahovať po zubnej paste, či mydle.