Čvc 222019

Ako by sa mali o seba starať muži?

Mužská pokožka je iná ako tá naša, ženská. Konkrétne mužská je až o celých 20% hrubšia a mohutnejšia na porovnanie od ženskej kože. To má za následok celú radu rozdielov, ktoré to medzi nami vytvára. Tak napríklad ženy sú preto oveľa citlivejšie a to napríklad na dotyk, chlad, alebo aj poranenia, zatiaľ čo muži znášajú tieto veci oveľa lepšie. Nie je to však náhoda a rozdiely pramenia práve z týchto dôvodov. palec nahoru.jpg
To však neznamená, že muži sa o seba v tomto prípade nemusia starať. Musia, teda aspoň by mali. Jediné čo je potrebné je zmeniť systém a starať sa o seba samozrejme odlišne, ako to robia ženy. Nemusíte však zúfať, nejde o nič veľmi náročné. Nie je však pravda, že muži sa o seba starať nemusia a starostlivosť môžu kľudne zanedbávať, veď sú predsa muži. Pravdou naopak je, že veľmi veľké percento žien na mužoch odrádza práve ich neupravenosť a to, že ženy pociťujú ako je ich nápadníkom jedno ako vyzerajú. Tak napríklad neustríhané nechty, či chĺpky veľmi výrazne vytŕčajúce z nosa by mali byť pre pánov veľké tabu.

přestávka.jpg

  • Čím sme si však najviac odlišní je brada. Páni sú ňou obdarení, a ešte že tak, dámy naopak, chvalabohu nie. JE však pravdou, že práve brada spôsobuje v rámci mužskej starostlivosti veľmi veľa komplikácií, keďže znamená, že mužom na skoro polovici celej tváre vyrastajú hrubé chĺpky, ktoré starostlivosť o pleť veľmi sťažujú. Každý jeden pán by si preto mal nájsť ten svoj správny systém, ako mu holenie vyhovuje, ale aj čím. Trh ponúka nespočetné množstvo žiletiek, pien na holenie ale aj vôd po holení. Rovnako ako dámam, ani im nemusí každý typ úplne sedieť. Preto treba jednoducho hľadať, kým nenájdete to správe orechové práve pre vás.
  • Ako najbežnejší postproblém holenia je možné považovať vysušovanie pleti. Ak jej chcete predchádzať, je dobré používať bežné pánske denné krémy. Existuje dokonca aj mnoho vyvinutých práve kvôli problému holenia.