Kvě 252019

Študentské finančné majstrovstvo

Nevadí, že ako študent budete mať peňazí rovnako ako v prstov na končatinách, nič iné sa od Vás ani neočakáva. Je však dôležité vyťažiť z tohto postavenia maximum. Ako vždy, však? Z prvého obrázka uvidíte maximálne prvé bankovky a spektrum Vášho bankového účtu sa bude skladať len z bledomodrej a maximálne červenej farby. Práve preto sa treba pripraviť na početné matematické machinácie v obore ekonomika, ktoré Vám zabezpečia hladký päť či šesťročný prechod po vratkej lávke zvanej vysoká škola.

hotovost.jpg

Využite všetko, čo má prívlastok študentská/študentské

Zľava, účet, pôžička (len v kritických prípadoch), cena, akcia, jednoducho všetko, na čom sa dá ušetriť nejaké percento. Pamätajte, že najsilnejšou kartou, akú v živote dostanete (ak nie ste synáčik zahojeného ocka), bude ISIC. Na začiatku akademického roka dostanete príručku o tejto tajnej zbrani proti miestnej ekonomike. Neslúži len na uplatnenie vlakovej kartičky, ale aj ako zľavový poukaz v obchodoch Cropp, Terno, Panta Rhei, Martinus, McDonalds’s, Cinemax, Reserved a mnoho ďalších.

Plaťte kartou

Je to omnoho praktickejšie ako platenie hotovosťou. Vaša peňaženka bude vyzerať ako dlažobná kocka, keďže ako študent ju budete plniť len medenákmi a len zriedkakedy aj nejakým vzácnejším kovom. Poďakuje sa Vám nielen celý rad stojaci v supermarkete, ale aj vaše nohavice.
Banky ponúkajú študentské účty, ktoré nevyžadujú žiadne extra poplatky, stačí do banky doniesť potvrdenie o návšteve školy a oni vás zaevidujú ako hlavnú postavu Moliérovho Lakomca. Je to jednoduché. Navyše je možné vybaviť si službu, ktorá vás upozorní na každý pohyb na účte smskou, je to zadarmo. Tak máte pod palcom svoj účet a nemusíte sa báť, že klesnete v použiteľnom zostatku na menej ako dvojciferné číslo.

kreditní karta.jpg

Nebojte sa míňať

Aj napriek kvantite peňazí, nebojte sa ich míňať. Študentský život je len jeden a vychladené pivko alebo dobre naložený burger po ukrutnom skúškovom má mnohokrát vyššiu hodnotu ako titul. Je to len maličká odmena a tieto peniaze sa míňajú s najväčším potešením, verte mi.
Hádam sa raz stretneme na vifónovej seanse, dovtedy sa majte blažene!