Led 072017

Starostlivosť o vlasy a telo počas zimy

V zimnom období nás sprevádza rada problémov, týkajúcich sa našej krásy. Existuje však zopár trikov, ktoré nám dokážu pomôcť pri starostlivosti o naše telo a vlasy počas chladných dní. Ak chcete aby Vaša pleť a vlasy žiarili aj počas zimy, určite vyskúšajte tieto tipy.
učesaná dívka
Tipy pre telo :
Krémujte sa Jeden z najdôležitejších bodov, na ktorý však mnohé ženy úplne zabúdajú. V zime je ideálne krémovať pokožku tela po každej sprche, kedy je pokožka vláčna a schopná prijať živiny z krému a udržať si hydratáciu. Oblasť rúk, je vystavená mrazu po celý čas a je aj viac náchylná na popraskanie a vysušenie, preto je ideálne zaobstarať si na ruky kvalitný krém, ktorý použijete aj viackrát za deň.

Doprajte si masáž Počas chladných dní, kedy nosíme niekoľko vrstiev oblečenia sú naše svaly stuhnuté a telo má obmedzenú pohyblivosť. Je preto vhodné aspoň 2x do mesiaca absolvovať masáž, ktorá nám svaly uvoľní a prekrví celé telo.

Nezabúdajte na pohyb Aj keď sa Vám zdá, že je na šport príliš chladno určite ho nezavrhnite. Ak sú vo Vašom okolí upravené chodníky alebo cesty, skúste si zabehať. V zime naše telo spáli omnoho viac kalórií pretože sa snaží zahriať. Ak však neobľubujete beh, skúste skupinové cvičenia v centrách, ako napríklad hodiny jumpingu, jógy, pilates, spinningu a pod. Ak neradi cvičíte v skupine, skúste cvičenie doma podľa videonávodov. Cvičenie prispieva k spevneniu pokožky tela a jej vypnutiu. Nebude pôsobiť unaveným dojmom. Práve naopak.
blondýna s dekorací
Tipy pre vlasy :
Používajte oleje Keďže sú vlasy vplyvom nepriaznivého počasia vysušené je vhodné používať aspoň raz do týždňa olej (olivový, kokosový ). Stačí ho večer votrieť do pokožky hlavy a rozotrieť po celej dĺžke vlasov, zabaliť do bavlnenej utierky alebo plienky a ráno umyť šampónom. Pre lepší efekt je dobré použiť aj kondicionér alebo masku.

Nezabúdajte na kondicionér Aby boli vlasy krásne lesklé, hebké na dotyk a dali sa ľahko rozčesať je nevyhnutné použiť kondicionér. Niektoré znaky ponúkajú aj bez oplachový kondicionér v spreji, ktorý aplikujeme na vlasy po umytí a vlasy

Vyhýbajte sa fénovaniu Pokiaľ sa nikam neponáhľate nechajte svoje vlasy voľne schnúť a zbytočne ich nevysúšajte fénovaním. Nebudú sa Vám toľko lámať a aj vaše končeky budú vyzerať dlhšie zdravé.