Čvn 182019

Mobilné domy alebo cenovo prístupnejšie riešenie ubytovania

Bývať sa dá aj „inak“ a na základe rôznych informácií z celého sveta sme sa už dopočuli o všelijakých zaujímavých, avšak i pomerne príšerných alternatívach. My sa v tomto článku pokúsime zamerať na tie pozitívnejšie a predovšetkým tie, ktoré sa stávajú dostupné tiež na Slovensku.
Konkrétnejšie na jeden spôsob, ktorý je známy skôr z USA, no jeho dosah úspešne expanduje tiež k nám. Vravíme o finančne prístupnejšom, útulnom a zároveň „prenosnom“ bývaní, respektíve o mobilných domoch.Kabína, chalupa, exteriér, večer

  • Ako už z názvu vyplýva, kladnou stránkou je predovšetkým ich mobilita, ale mnohých určite prekvapí tiež relatívne prístupná cena (cca 10 – 25 000 eur).

Za zmienku stojí tiež prevedenie interiéru, ktorý sa prakticky nelíši od bežného bývania a nájdete tu dostatok priestoru k celoročnému bývaniu. Populárnym variantom je ale tiež využitie v podobe víkendového sídla https://euro-mobilnedomy.sk/mobilne-chaty/ či ako rýchlo dostupné administratívne priestory.
Celá idea bývania či pobytu vo forme mobilných domoch pochádza už z 80-tych rokov minulého storočia. Zrodila sa v Spojených štátoch, kde sa okamžite začala praktizovať a neskôr sa tento nápad uchytil tiež v Západnej Európe. A opisované služby sú dnes prakticky dostupné aj u nás. Ako už bolo zmienené, poznáme viacero typov týchto domov a preto môžu byť určené k dovolenkovým pobytom, ale takisto k celoročnému využitiu.Malý drevený domček, symbol
Nielenže v takom prípade vravíme o prístupnejšej kúpnej cene (na rozdiel od bežných rodinných domov), ale tiež následnej úspore poplatkov za energie. Stavebné povolenie nie je potrebné, ako skôr územná správa. Zároveň môže ísť o lákavé riešenie pre všetkých, čo chcú počas svojho života cestovať a mobilný dom im túto možnosť dopraje komfortnejšie, než akákoľvek iná alternatíva.
Ale pozor, nevravíme o karavane, no o niečo estetickejšom ubytovaní ako aj vonkajšom či vnútornom prevedení.