Led 282019

Pripravte si domácu soľ do kúpeľa

Ak milujete relaxačné kúpele a rôzne voňavé prípravky, ktoré pridáte do vane, nasledujúci recept vás určite osloví. Soľ do kúpeľa si totiž môžete vyrobiť aj sami, a to podľa vlastnej fantázie, a hlavne vône.

sůl

Budeme potrebovať :

  • Soľ: himalájsku, morskú, epsomskú, havajskú
  • Sušené bylinky, alebo ovocie : podľa „chuti“, alebo konkrétnych zdravotných ťažkostí
  • Éterický vonný olej: taktiež podľa vlastného výberu., zožeňte si prírodný prípravok
  • Uzatvárateľnú fľašu : ideálne sklenené


Postup je veľmi jednoduchý

Na dno fľaše nasypte približne dvoj až trojcentimetrovú vrstvu soli. Na ňu prídu bylinky, alebo ovocie. Túto vrstvu sa snažte čo najlepšie utlačiť, aby vôňa a všetky látky z nich dobre prenikli do soli. Takto pokračuje až kým fľašu nenaplníte. Na koniec do nej nakvapkajte pár kvapiek éterického oleja. Ten môžete, ale aj nemusíte použiť. Je to len na vás. vďaka nemu však získate intenzívnejšiu vôňu. Pred tým, ako ju použijete do kúpeľa, nechajte soľ minimálne dva týždne odstáť. Aspoň takúto dobu potrebujú všetky ingrediencie, aby sa dostatočne prepojili.

Aké bylinky a ovocie použiť

Bylinky aj ovocie musia byť v prvom rade vysušené. Používaniu tých čerstvých sa vyhnite, pretože soľ by z vlhla, mohla by sa pokaziť a výsledok, by nebol vôbec príjemný.
Z ovocia vám soľ najlepšie rozvoňajú citrusové plody, poprípade jablká. Čo sa byliniek týka, môžete použiť akékoľvek z nich. Okrem vône, sa pozerajte aj na ich účinky na zdravie. Takto pri kúpeli spojíte príjemné s užitočným. Napríklad taká šalvia, vám pomôže s gynekologickými ťažkosťami a zároveň uvoľní dýchacie cesty.

koupel

TIP na záver

Ak chcete,. Aby vaša domáca soľ vyzerala pekne farebne, tak ako tá z obchodu, môžete použiť kozmetické farbivo. Podobne ako pri výbere éterického oleja, si vyberajte produkty, ktoré sú na čisto prírodnej báze.