Dub 032019

Máte vysoké stropy? Využite ich na druhé poschodie

Byty z vysokými stropmi vám ponúkajú jednu vynikajúcu možnosť. Môžete v nich totiž postaviť druhé poschodie, ktorým zväčšíte svoj priestor na život. Takto využijete naozaj každý centimeter štvorcový vášho príbytku. Ak teda bojujete s malým bytom, popremýšľajte nad takýmto riešením.

nerez zábradlí

Druhým pochodím nemyslíme samostatné podlažie, ktoré bude celé zakryté. To by bolo finančne extrémne náročné a navyše v byte niekedy i nemožné. Výška stropu sa pohybu maximálne vo výške okolo troch metrov. Z tohto dôvodu, by ste takéto poschodie nemohli naplno využívať. Ak teda hovoríme o druhom poschodí, myslíme tým akýsi balkón, či terasu v interiéri. Tento priestor môžete vytvoriť po obvode celej miestnosti, alebo iba na jej časti. Toto poschodie môžete využiť na sedenie, pracovňu, alebo spálňu.

Pred tým, ako sa do podobných stavebných prác pustíte, je potrebné všetko dôkladne naplánovať. Ak nemáte so stavebníctvom žiadne skúsenosti, zaplaťte si stavebnú firmu, ktorá vám pomôže so samotným návrhom. Treba si uvedomiť, že ide predsa len o vyvýšenú plochu, ktorá musí byť zrealizovaná bezpečne.
Táto vyvýšená plocha môže stáť na samostatných drevených trámoch, ktoré budú ukotvené v podlahe, alebo na drevených trámoch, či kovových „elkách“ zapustených v obvodových stenách.Aké riešenie je vhodné práve pre váš byt, závisí od viacerých faktorov. Svoju úlohu zohráva statika ale taktiež veľkosť druhého poschodia a použité materiály na jeho realizáciu. Preto sa do podobnej rekonštrukcie nikdy nepúšťajte na vlastnú päsť.

schody

Druhé poschodie môže ostať otvorené, alebo ho môžete zabezpečiť zábradlím. Druhé riešenie je jednoznačne bezpečnejšie a navyše také https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ dokáže interiér i ozvláštniť. Môžete ho prepojiť aj so zábradlím na schodoch, ktoré povedú na toto vyvýšené poschodie. Sklo pôsobí moderne a je kombinovateľné s akýmkoľvek iným materiálom.