Led 202018

Prebaľovanie

Dieťa nosí plienku približne do 2 roku svojho života. Niekoľko krát za deň treba meniť dieťatku plienky. Kým je dieťa malé prebaľovanie je úplná hračka, ale keď začne viac vnímať a používať rúčky či nôžky to prebaľovanie sa už asi nedá nazvať „hračkou“. Pri každom prebaľovaní treba dbať na hygienu. Je potrebné očistiť zadoček od zvyškov stolice či moču, najlepšie je po každej stolici dieťa umyť pod tečúcou vodou a vyutierať zadoček smerom spredu dozadu ( jedným ťahom od genitálií po konečník) a potom dôkladne ponatierať aby nevznikli zapareniny. Na začiatku bude toho prebaľovania viacej ale časom sa frekvencia zníži. Našťastie existuje veľa pomôcok ktorú túto činnosť uľahčí.
novorozeně v náruči
< prebaľovacie pulty a podložky dobrá pomôcka kde môžeme dieťa prebaliť a zároveň položiť špinavú plienku a tak zabrániť rozširovaniu baktérií po byte
či dome…..
Na výber máme medzi dvomi druhmi: – plastový prebaľovací pult alebo prebaľovacia komoda.
nahý kojenec
Každý pult má okrem prebaľovacej plochy aj ďalšie vybavenie, ktoré slúži ako dobrá pomôcka a každá mamička to ocení. Pri plastových výrobkoch býva ľahká konštrukcia, čiže sa dajú ľahko preniesť. Zato prebaľovacie komody sú ťažšie a na manipuláciu náročnejšie. Nedajú sa len tak preniesť ako plastové pulty. Prebaľovacie komody však majú skrinku alebo sú v podobe šuplíkov, takže si tam mamičky môžu poukladať rôzne vecičky pre bábätká.

< prebaľovacie podložky tieto praktické podložky môžeme napríklad položiť na pult pri prebaľovaní, alebo využiť hocikde mimo domu. Dobre sajú tekutinu takže cez ne nepretečie. Tieto podložky sú dobré aj do postieľky, keď sa bude dieťa učiť od plienok.
malé děvčátko
< koše na plienky slúžia na odkladanie jednorázových plienok, neprepúšťajú žiadny zápach.

< látkové plienkysú to klasické štvorcové látkové plienky vyrábané z bavlny.
Dakedy dávno ich používali naše staré mamy, možno aj mamy, lenže v dnešnej dobe väčšina mamičiek uprednostňuje jednorázové plienky, pretože látkové si vyžadujú opakované pranie a sušenie čo je dosť náročne aj na čas. Veď na jedno dieťa treba aj 40 ak nie 60 ks takýchto plienok, nevedela by som si predstaviť tú prácu s plienkami pri viac detí.