Zář 302020

Hliník izoluje, ale aj odvetráva

Žijeme v podnebnom pásme, v ktorom sa striedajú ročné obdobia, a tak sme nútení postarať sa o teplo v byte počas zimy a v lete zasa chceme mať domácnosť príjemne vychladenú, keď nastanú horúce dni. Vetranie v bytoch máme zabezpečené prostredníctvom okien, ktoré otvárame či sklápame, aby sme v miestnosti umožnili výmenu vzduchu. Donedávna boli okná osadzované do drevených rámov, no technický pokrok zasiahol aj tu a postupne sa drevené okná vytrácajú a nahrádzajú ich plastové alebo hliníkové rámy.

Hlinikove_okna

Hliník je moderný materiál, momentálne veľmi žiadaný a využívaný na stavbách na celom svete. Má totiž vlastnosti, ktoré ho k tomu predurčujú, je nekonečne tvárny, dizajnovo zaujímavý, nadčasový, má dlhú životnosť a nevyžaduje si takmer nijakú údržbu okrem očistenia od nečistôt a prachu. Z hliníka sa vyrábajú celé stenové systémy, dvere či okná, okna hlinikove ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie normy. Na trhu sú dvaja výrobcovia, ktorí sa ich výrobe venujú, Schuco a Aluprof. Obidve spoločnosti patria k popredným predajcom a na svojom konte majú už milióny zrealizovaných stavieb vďaka precíznosti vypracovania, modernému dizajnu, odolnosti proti požiarom či splneniu nárokov na tepelnú izoláciu. Okná z hliníka sú kvalitnou náhradou klasického dreva, no majú ešte čosi navyše, sú bezúdržbové, čo sa o dreve povedať nedá, sú energeticky nenáročné, bezpečné, so schopnosťou vytvoriť aj ten najnáročnejší dizajnový návrh.

bytovka, okná

Spoločnosť Aluprof má na trhu systém MB-104 Passive, ide o konštrukciu, ktorá patrí k najlepšie tepelne izolovaným, čo ju zároveň predurčuje na využitie pri pasívnej výstavbe budov. Okná vyrobené z tohto systému sú cetrifikované v Inštitúte pasívnych domov PHI Darmstadt. Každý zákazník si tak môže byť na sto percent istý, že od týchto dvoch spoločností dostane len kvalitné a certifikované výrobky so zárukou spoľahlivosti a dlhej životnosti súčastí ich stavby.