Čvc 212019

Požiadavky na kvalitný matrac z hľadiska materiálu

Ktorý typ matraca je vlastne pre kvalitný spánok najvhodnejší? Na túto otázku neexistuje odpoveď, ktorá by uspokojila všetkých, nakoľko výber vlastností matraca a jeho dokonalé prispôsobenie je individuálnou záležitosťou a každému v tomto smere môže vyhovovať niečo iné, či už z hľadiska veľkosti, tvrdosti alebo materiálu.
Z hľadiska rozmerov matraca je vhodné myslieť na istú rezervu, teda prispôsobiť ho konkrétnemu typu respektíve výške postavy, plus cca 20 cm rezerva pre požadované pohodlie. Z hľadiska tvrdosti (T1 až T5) zasa zohráva rolu preferovaná poloha pri spánku, ale tiež hmotnosť konkrétneho človeka. Čím väčším tlakom pri spánku na matrac pôsobíme, tým volíme vyšší index tvrdosti.Muž spí v posteli
Kvalitné matrace však dokážu dopriať takisto vlastnosti ako zónová tvrdosť, vetranie, odvádzanie ľudského potu a vyššiu trvanlivosť (10 rokov).
Pre pohodlný spánok a dokonalú regeneráciu však zohráva podstatnú úlohu tiež materiál, na ktorý sa z hľadiska jadra matracov zameriame v tomto článku o niečo bližšie.
PUR penaje v tomto ohľade známym a jedným z preferovaných materiálov, avšak z hľadiska podrobného zrovnávania nejde práve o najodolnejšiu voľbu, o to viac nie v prípade, pokiaľ ide o lacnejší matrac. V takom prípade treba rátať s pomerne rýchlym mäknutím a preležaním.Dve biele postele vedľa seba
Pružinový matrac, ktorého jadrom je vlastne pevný drôt dokáže vydržať až 25 rokov. Je dostatočne vzdušný, vlastne z tohto ohľadu spĺňa kritériá v požadovanej miere. O kvalitné vlastnosti a funkcie sa takisto postarajú pružinové matrace segum.sk, pričom zároveň poznáme taštičkový pružinový matrac, ktorý sa vyznačuje skvelou pružnosťou a jej dlhodobým zachovaním. Navyše je schopný dokonale „zistiť“ krivky konkrétneho tela. Taštičkový matrac disponuje takisto zónovaním, respektíve komfortnými bodmi z hľadiska špecifických častí tela ležiaceho na matraci.