Lis 262018

Postarajte sa o svoju pleť

Základom je pravidelné čistenie

Slovíčko „odličovanie“ v podstate vôbec nie je správne. Čistiť pleť, by si mala každá jedna žena a aj muž. Pri ňom totiž neodstraňujeme iba make-up, ale hlavne nečistoty, ktoré sa na našej tvári usádzajú z vonkajšieho prostredia.
Ak by ste čistiaci tampónik vložili pod mikroskop, našli by ste na ňom prach, peľ, zmes rôznych chemický látok a ďalšie prekvapujúce veci.
Ak svoju tvár v tomto smere zanedbávate, časom sa to na nej prejaví. Upchávajú sa vám póry a do tela preniká množstvo zdraviu škodlivých látok. Pleť by sme si mali teda odličovať pravidelne, každý deň. Ani muži sa za túto činnosť nemusia vôbec hanbiť, pretože sa nejedná o čisto ženskú záležitosť.

modelka

Vyživujte o stošesť

Pekná pleť potrebuje dostatočnú výživu. Môžete siahnuť po komerčne predávaných výrobkoch, alebo využiť silu prírody. Vhodnou „stravou“ pre našu tvár sú napríklad rôzne oleje, alebo bylinné masti. Siahnuť môžete taktiež po maskách. Vždy si vyberajte podľa typu svojej pokožky. Tento fakt naozaj netreba podceňovať. Ak trpíte suchou pleťou a použijete masku určenú na mastnú pleť, zo svojej pokožky vyťaháte aj tú poslednú tekutinu.
Výživa je potrebná aj z vnútra, preto ju nepodceňujte. Prvou dôležitou vecou sú vitamíny. Tie v dostatočnom množstve získate aj z prírodných zdrojov, ako sú zelenina a ovocie. Kúpenými však tiež nič nepokazíte. Voľba závisí len na vás.


Hydratujte z vonku i z vnútra

Nie je podstatné, či máte suchú, zmiešanú, alebo mastnú pleť. Alfou a omegou pri starostlivosti o ňu, je dostatočná hydratácia. Tú vám však hydratačné krémy nezabezpečia. Jediný osvedčený spôsob, je dostatočný príjem tekutín. Tie urobia dobre celému organizmu, ale aj vaša pokožka sa vám za ne veľmi odvďačí.

kráska

Nepodceňujte kvalitu

Pamätajte si, že všetky výrobky, ktoré na svoju pleť aplikujete musia byť vyrobené z kvalitných surovín. Ak sa na obale uvádza, že ide o stopercentne prírodný a bio výrobok, nemusí to tak byť aj v skutočnosti. Preto si vždy poriadne prečítajte zloženie.