Říj 192017

Online bezpečnosť

Vzhľadom na to, že britský zákon o sledovaní stále prechádza vládou, zákon o ochrane súkromia získal súhlas amerického prezidenta, ktorý jednoducho znamená, že štandardné pravidlá na ochranu súkromia spotrebiteľov sú úplne zrušené a je zakázané odovzdať akékoľvek v podstate podobné nové pravidlá. Pomocou tohto zákona, môžu hackeri ľahko získať vaše údaje od vášho poskytovateľa internetových služieb. Okrem skutočnosti, že niektoré štáty v USA postupujú v súlade s legislatívou na ochranu údajov svojich voličov, niektoré možnosti sú k dispozícii pre podniky, aby sa stále zachránili pred očakávaným náporom zo strany kybernetických zločincov.

macbook

TOR
Môžete sa chrániť online, bude možno potrebné, aby ste nainštalovali prehliadač TOR. Chráni vás tým, že náhodne poskakuje medzi komunikáciu okolo distribúcie siete. Tor zabraňuje tomu, aby sa niekto prihlásil na návštevnosť vášho internetového pripojenia. Aplikáciu TOR, môžete používať v systémoch Microsoft Windows, Apple MacOS alebo GNU / Linux bez inštalácie softvéru. Existuje poznámka, že TOR však nemôže šifrovať vaše pripojenie medzi sieťou TOR a jej konečným cieľom. To môže iba anonymizovať pôvod vášho pripojenia a bude šifrovať všetko v rámci siete TOR.

Výskumní poskytovatelia internetových služieb
Skutočnosť, že vláda zaviedla platné právne predpisy na ochranu súkromia, by vás nemala príliš znepokojovať, pretože stále existujú niektorí dobrí poskytovatelia internetových služieb, ktorí tento nový zákon nevyužijú. Takíto poskytovatelia internetových služieb jasne tvrdia, že nebudú zhromažďovať, ukladať ani predávať históriu prehliadania zákazníkov. Môžete vyhľadávať rôznych poskytovateľov internetových služieb, prezerať ich výhody a nevýhody a nájsť najspoľahlivejší spôsob vašej ochrany.

data

Dôveryhodná VPN
Ďalšou alternatívou a pravdepodobne najlepšou a najobľúbenejšou voľbou medzi ľudmi je predplatiť služby virtuálnej privátnej siete. Služba VPN presmeruje vaše dáta cez svoje servery na šifrovanie vašej webovej návštevnosti tunelovaním dát a maskovaním vašej IP adresy, čím vám prinesie vyhľadávanú anonymitu.