Pro 182020

Kvalitný spánok

Na výbere matracu veľmi záleží a môže naozaj veľa ovplyvniť. No ktorý matrac je dobrý? Myslím, že odpoveď je celkom jasná. No predsa ten, na ktorom sa konečne dobre vyspíte. Kedy nebude pociťovať bolesti chrbta, hlavy, pocit únavy. Ten, ktorý vám zaručí plnohodnotný spánok a to, že sa ráno prebudíte oddýchnutí.

spánok

Spánok je pre človeka ako aj každého iného tvora naozaj veľmi dôležitý. Trávime v ňom, alebo aspoň by sme mali, 7-8 hodín denne. Počas spánku sa vyvíja naša imunita, taktiež podporuje psychiku, teda znižuje riziko depresií. Pri nedostatku spánku môžeme mať problém s koncentráciou, taktiež sa zvyšuje riziko obezity, srdcovocievnych ochorení a mozgové funkcie sa zhoršujú. Keď spíme, naše telo sa celé regeneruje, oddychuje, no čím je človek starší, tým sa kvalita spánku zhoršuje, čo znamená, že čím sme starší, tým je potrebný aj matrac s vyššou kvalitou.

Váš matrac by ste si mali vybrať podľa rôznych faktorov. Jeden z najpodstatnejších je tvrdosť matracu. Pri tomto faktore je dôležitá práve vaša hmotnosť. Ak ste však nerozhodní medzi piatimi kategóriami tvrdosti matracov, existuje aj možnosť kúpy obojstranného matracu s iným stupňom tvrdosti na každej strane. Pre mužov sú väčšinou ideálnymi tvrdé alebo stredne tvrdé matrace, a pre ženy sú to skôr stredne mäkké až stredne tvrdé matrace Segum.

Taktiež je potrebné riešiť a zaoberať sa materiálom, aby vám matrac vydržal čo najviac rokov. K jeho zničeniu môže prispievať aj nesprávny výber roštu, vaša telesná hmotnosť a potenie.

kvalitný spánok

Matrac je vec, do ktorej sa nemusíte báť investovať. Prvotná investícia sa vám možno bude zdať na takú banálnu vec nevhodná, ale životnosť matracu pri správnej údržbe môže byť aj 10 rokov. V prípade ak by ste však chceli šetriť, tak radšej na sebe ako na deťoch. U detí je správny výber matracu naozaj dôležitý, keďže dieťa rastie a vyvíja sa mu chrbtica.

Doprajte si teda konečne pocit úľavy a vyspite sa do ružova!