Říj 102018

Kedy je čas na rozchod

Ste spolu čoraz dlhšie. Až tak, že už to ani nepočítate. Vo vašom vzťahu sa postupne vytráca dynamika a zábava. Mnoho mladých ľudí dnes pretrváva vo vzťahu len zo zvyku, či potreby mať blízkeho človeka. Iní sa radšej rozhliadajú po iných možnostiach . Rozchod, sobáš, pauza? Koniec koncov, je to na vás.

pár

Ako dlho ste spolu?
Treba sa pohnúť. Nie len v živote ale aj vo vzťahu. Po nejakom tom roku sa o svadbe nedá pre niekoho ani hovoriť. Iný sa s radosťou vezmú po troch mesiacoch a vy nechápete. Často to nie je len o samotných ľuďoch a ich povahách, ale aj o spojení dvoch ľudí. Aj vy ste si možno všimli, že dlhotrvajúce vzťahy sa rozpadnú, zatiaľ čo krátkodobé držia. Mnoho ľudí to cíti hneď, ako sa spoznajú.  Netreba sa dvakrát zamýšľať a vedia, že spolu chcú stráviť zvyšok života. Treba si preto rozmyslieť, či chcete zostať vo vzťahu, ak spolu chodíte podľa vás už pridlho.

Spája vás niečo?
Putá, ktoré s niekým tvoríte by mali byť dostatočne silné. Preto treba rozlišovať medzi vážnym vzťahom a flirtom. Chodenie na diskotéku nespája, narozdiel od spolu prežívaných situácií. Netreba sa hneď sťahovať do spoločného bytu, ale čas strávený spolu by mal slúžiť ako predloha do budúcna. Spoločné hodnoty by mali byť podobné, ak nie rovnaké. Taktiež by ste mali poznať svoje rodiny. Predsa len, sobášom či zblížením sa do novej rodiny tak či tak dostanete.

štěstí

Čo k sebe cítite
Ako niektorí hovoria, láska nie je všetko. Prvé chvíle zamilovanosti sú síce fajn, ale na celý čas to rozhodne nie je. Chvíľkové pobláznenie vie narobiť šarapaty na celý život. To by vám povedalo kopec rozvedených párov. Ak k sebe necítite sympatie , nemáte spoločné hodnoty a nerozumiete si vo vážnych veciach, netreba nič siliť. Krátkodobé chodenie je síce fajn, ale po čase omrzí.
Rozhodne nemíňajte čas zbytočnými vzťahmi, ktoré vám odoberajú energiu a čas. Často je rozchod lepší ako trápenie sa kvôli povahe druhého. Do budúcna rátajte aj s postojovým rebríčkom hodnôt. Samé si skúste predstaviť, ako budete na svoj vzťah spomínať po jeho skončení. Neprehliadajte veci, ktoré vás škrú a v takýchto prípadoch nepodporujte nádeje u nikoho.