Lis 142020

Nefunguje to tak, ako by malo?

Nefunguje to tak, ako by malo?

To, čomu sa budeme venovať v tomto článku, je práve erekcia. Zabezpečuje ju správne fungovanie nervov a hormónov. Stoporený penis je výsledkom zvýšeného pretekania krvi, ktorá sa v ňom zhromažďuje, teda mužský pohlavný orgán sa zväčší a stvrdne.

problémy s erekciou

Erekciu najviac ovplyvňujú práve zdravotné problémy. Či už sú to rôzne ochorenia v intímnej oblasti, alebo aj bežné rizikové ochorenia, ktoré sa začínajú väčšinou objavovať so stúpajúcim vekom, ako napríklad vysoký krvný tlak alebo cukrovka.

So správnym fungovaním mužského pohlavného orgánu súvisí samozrejme aj strava a životný štýl. Problémy sa začínajú vyskytovať u mužov trpiacich obezitou, teda pri nesprávnom stravovaní, nedostatočnom pohybe alebo u mužov, ktorí pravidelne fajčia alebo požívajú alkohol. Veľký vplyv na erekciu má taktiež stres. Preto je dôležité vyhýbať a vyvarovať sa situáciám, ktoré ho vo vás vyvolávajú.

V takejto situácii, kedy si na sebe všímate zmeny a začínajú sa objavovať poruchy a problémy s erekciou, je určite najlepším rozhodnutím navštíviť lekára.

neschopnosť uspokojiť ženu

Spočiatku sa môže zdať, že sa jedná o banálnu vec, lenže táto „banalita“ dokáže výrazne ovplyvniť váš život. Problémy s erekciou vám spôsobia problémy aj v súkromnom živote. V takejto situácii nie ste schopní sexuálne uspokojiť ani seba, ani svoju partnerku. Tá si môže myslieť, že dôvodom vašej poruchy erekcie je to, že vás už dostatočne nepriťahuje, čo samozrejme vedie ku kolíziám vo vašom vzťahu. S týmto problémom zároveň klesá aj vaše sebavedomie, keďže je samozrejmé, že žiadny muž nebude na niečo také hrdý. Je tu možnosť, že pri riešení tohto problému by ste experimentovali s neoverenými liekmi a metódami, ktoré vám môžu spôsobiť ešte väčšie problémy. Práve preto sa nemusíte báť vyšetrenia u lekára, ktorý vám pomôže prísť na príčiny vašich problémov, a tým sa následne môžete vyvarovať.

Neriešenie týchto problémov nie je riešením. Môže to viesť až k trvalému následku, teda úplnej neschopnosti stoporenia penisu.