Úno 182021

Žalúzie, rolety a pergoly: Zabráňte prudkým slnečným lúčom vo vašich priestoroch

Prečo sú (nielen) na Slovensku obľúbenou súčasťou domov a budov tieniace prvky v podobe flexibilných žalúzií? Nie je to len nejaký módny trend, ale tieto súčasti so sebou prinášajú hneď niekoľko užitočných a oceniteľných vlastností, prakticky pre každého. Pre ľudí, čo potrebujú funkčným spôsobom regulovať svetelný dopad do svojich súkromných, ako aj pracovných priestorov. Teda či už vravíme o domoch, bytoch, alebo administratívnych budovách, venkovní žaluzie zabránia neželeným slnečným lúčom, pomôžu vám dosiahnuť väčšie súkromie a ponúkajú rôzny výber na základe parametrov, akými sú:

venkovní žaluzie

· Typy vedenia a spôsob ovládania žalúzií, farba lamely, ich rozmery a krycí plech
Veľmi obľúbeným tieniacim prvkom sú venkovní rolety, s nimi sa vlastne najčastejšie stretávame tam, kde sa hodia najideálnejšie, vravíme teda konkrétne o novostavbách a rodinných domoch, kde sú oceniteľným doplnkom okien, pretože tu priestorom poskytujú prakticky neodmysliteľné vlastnosti:
· Nielenže poskytujú potrebnú ochranu pred slnečnými lúčmi, ale sú význačné takisto dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou z dôvodu, že vravíme o lamelách z materiálu, akým je v tomto prípade hliník.
· Zateplené hliníkové lamely majú tiež kvalitné izolačné vlastnosti.

venkovní rolet

A čo takto na mieru zostavené hliníkové pergoly? Túto možnosť primárne uvítajú tí, čo si pravidelnejšie užívajú pobyt vonku, resp. posedenie v exteriéri. Také bioklimatické pergoly sú v tomto prípade veľmi praktickým riešením, čo umožňuje naklopiť lamely do požadovaného uhla, aby vzniklo optimálne venkovní stínění.
Čiže či už vravíme o vnútorných alebo vonkajších priestoroch bývania, rozhodne musíme myslieť aj na faktor, akým je vplyv slnečných lúčov a konkrétne na to, ako ich správne regulovať. Ako zabrániť neželanému žiareniu a svojim priestorom naopak dopriať potrebný tieň, chládok a súkromie.