Lis 142018

Business oblečenie

Sú ľudia, ktorím na oblečení nezáleží a ráno dlho nerozmýšľajú čo si dajú na seba. Ale potom sú tiež takí, ktorí vedia, že cely deň budú na očiach a na svojom outfite si dajú záležať. Ale vždy platí pravidlo, že by sme mali byť v práci oblečení slušne, nepôsobiť vyzývavo a chodiť vždy čistý. A ak pracujete na úradoch či ste podnikateľ a denne sa zúčastňujete na rokovaniach, kde prichádzate do kontaktu s ľuďmi, je potrebné poznať nejaké základné pravidlá. Často môžete vidieť buisnissmenov dokonale oblečených a to často býva základom úspechu. Ak aj vy chodievate na stretnutia mali by ste dodržiavať pár pravidiel obliekania.

podnikatelka

Muži Pri mužoch je základom celého zovňajšku oblek. Kvalitný čierny alebo tmavomodrý sú v dnešnej dobe najaktuálnejšie. Strih vyberajte podľa tvaru postavy, ale najlepšie ukáže úzky, slim tvar. Čisté, naleštené lakovky a zladený opasok sú samozrejmosťou. S košeľou sa neoplatí experimentovať a najlepšie vyniknete v klasickej bielej košeli s dlhým rukávom. Aj keď väčšinu bežne môžete stretnúť aj v kravate, nie je to nutnosť. Samozrejme motylika si nechajte na spoločenské udalosti. Čomu sa vyhnite, sú biele ponožky v topánkach.

bussines man

Ženy Pri ženách je najčastejším odevom sukňa s košeľou. Ženské saká v spojení s rovnakou sukňou už nie sú veľmi aktuálne a lepšie urobíte ak si v chladnejších dňoch oblečiete kabát. Nič nepokazíte ani elegantnými nohavicami. Dajte si ale pozor na strih, pretože niektoré nelichotia postave. S košeľou sa môžete vyhrať a dovolené sú všetky farby. Samozrejme, na rokovaní nikoho nepotešíte neónovými, výraznými odtieňmi. Radšej zvoľte jemné farby ako bielu, ružovú či svetlo žltú. Čo by ste však mali dodržať sú topánky na opätku. Aj keď ich niekto neobľubuje alebo má problém stáť na desiatich centimetroch, je vhodné si obuť aspoň nízky pohodlný opätok.