Bře 112017

6 tipov pre lepšie cestovanie

Cestovanie môže mať rôzne podoby. Môže to byť nudné cestovanie do školy alebo do práce, trocha lepšie cestovanie zo školy alebo z práce domov, alebo úplne najobľúbenejšie, cestovanie na dovolenku. V nasledujúcom texte sa budeme venovať poslednému typu cestovania, a to konkrétne jeho uľahčeniu a spríjemneniu.
silnice v horách
Tu je 6 tipov pre príjemnejšie cestovanie:
1, Rolujte si svoje veci
Namiesto skladania a vytvárania miesta pre každú vec, si skúste veci zrolovať. To vám umožní vopchať do kufra viac vecí ako obyčajne. Pre optimálne šetrenie miesta môžete zrolovať spodnú bielizeň, ponožky a oblečenie spolu.

2, Spravte si kópiu svojho pasu, občianskeho preukazu a vodičského preukazu
To vám môže veľmi pomôcť ak by ste svoje doklady stratili alebo by vás niekto okradol. Všetky spravené kópie si potom pošlite na email aby ste k nim mali prístup kedykoľvek.

3, Vždy keď môžete, používajte miestny jazyk.
Nespravíte tým dobré meno len sebe, ale aj svojmu národu všeobecne. Preukážete tým, že ste ochotní vyvinúť snahu, a môže vám to pomôcť v rôznych situáciách.

4, Jedzte len lokálne jedlá
Nejedzte jedlá, ktoré môžete dostať kdekoľvek, ako napríklad McDonald alebo Subway. Tým že ochutnáte miestne jedlá ušetríte peniaze a zároveň získate nové skúsenosti ochutnávaním rôznych exotických jedál.

5, Toaletné potreby majte vždy pri sebe
Je jedno či cestujete často alebo len príležitostne. Toaletné potreby by ste mali mať zbalené a vždy poruke. Po prvé, vaše balenie bude jednoduchšie a rýchlejšie, a po druhé, nemusíte míňať peniaze za drahé mydlá a podobné doplnky, najmä v luxusných hoteloch.
potřeby na cestování
6, Veci si vybaľte okamžite!
Hneď po návrate domov by ste si mali vybaliť všetku batožinu. Je možné že sa vám nebude chcieť lebo budete unavení ako vojak, ktorý práve prišiel z frontu. Ale verte mi že sa budete cítiť lepšie keď to spravíte hneď. Navyše ak to spravíte okamžite, predídete tomu, že vaše veci budú zapáchať ako vojenská uniforma vojaka, ktorý sa práve vrátil z frontu.
Dúfam že tieto tipy vám aspoň trocha pomohli a že mnohé z nich využijete už pri najbližšej dovolenke.