Říj 062018

3 Varovné príznaky, že potrebujete novú strechu

Keď si pravidelne uvedomujete zdravie vašej strechy, ste lepšie pripravení podniknúť potrebné kroky na odstránenie akýchkoľvek problémov skôr, než sa stanú príliš závažnými. Úplné nahradenie vašej strechy môže byť nákladnou investíciou. Navrhujeme, aby ste boli oboznámení s výhodami a nevýhodami náhradami strechy pred začatím takejto činnosti. Snažte sa, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom. Zaoberajte sa menšími otázkami predtým, než sa stanú hlavnými. Je však možné, že vaša strecha sa musí vymeniť. Aby sme vám pomohli, zostavili sme zoznam výstražných značiek, ktoré môžu potrebovať novú strechu.

barák

1. Nájdete dôkaz o vode vo vašom dome
Väčšina majiteľov domov si myslí, že ich strecha je v skvelej kondícii (ak si myslí o svojej streche vôbec niečo). To znamená, že až do ich strechy začne unikať alebo vykazuje zjavné príznaky poškodenia vodou . Existuje niekoľko údajov, že vaša strecha bola poškodená vodou a potrebuje opravu alebo výmenu. Určitým príznakom úniku sú škvrny na stropoch pod vašou strechou. Hoci signál je jasný, presné určenie jeho polohy môže byť ťažké. Na rozdiel od väčších únikov sú menšie ťažšie nájditeľné, pretože voda migruje z pôvodného miesta.

2. Na strope alebo stene rastie pleseň alebo niečo iné
Existujú dve základné podmienky, ktoré prispievajú k rastu plesní a húb na stropoch alebo steny. Prvým je vlhkosť. K tomu dochádza, keď teplý, vlhký vzduch narazí na chladný strop. Kondenzácia vedie k rastu plesní. Druhým je kvapalná vlhkosť, ktorá je výsledkom priameho vystavenia povrchu vode. Poškodenie kvapalnej vlhkosti je často spôsobené chybnými inštalačnými prípravkami alebo únikom na streche.
Ak chcete zistiť, či vaša strecha uniká, pozrite sa na:

domy

  • Zafarbenie v strope žltej alebo hnedej farby
  • Rast plesní sa obmedzuje na jednu oblasť
  • Forma alebo farbenie v kruhovom vzore

Domáce plesne sú veľmi vážnou záležitosťou a môžu sa znížiť riešením akýchkoľvek únikov strechy. Forma na strope typicky vyžaduje vysokú úroveň vlhkosti alebo tekutej vlhkosti. Vyškolený profesionál často môže diagnostikovať príčinu plesne jedným pohľadom.