Bře 082023

Prečo by ste mali mať svoj vlastný štýl?

Človek má niekde vo vnútri väčšinou potrebu s niečím sa stotožniť, identifikovať, pretože chce podvedome jednoducho niekam patriť, zdieľať a byť súčasťou. Druhým elementom je vkus a estetické cítenie, ktoré sa odlišuje z človeka na človeka. Niekomu sa páčia farby výrazné, iný zase uprednostní niečo tlmené a minimalistické. Definovať si svoj vlastný štýl vám môže pomôcť veľa o sebe zistiť a definovať si v sebe nejaké základné prvky, ktoré nás možno vystihujú a ktoré sa nám páčia a stotožňujeme sa s nimi. V dnešnej dobe môže ísť napríklad o vyslovene elegantný štýl, minimalistický štýl, športový štýl, športovo-elegantný štýl a podobne. V ňom potom môžete ladiť svoje outfity, doplnky, ale možno aj bývanie a všetko, čím sa obklopujete.

hodinky dámské

Dokonalý outfit

Aký je to dokonalý outfit? Tak to je zrejme otázka na profesionálnych stylistov, no pre nás bežných ľudí možno môže znamenať to, čo je dokonalé zladené, cítime sa v tom dobre a máme na sebe niečo, čo nám vyslovene dodáva energiu a môže ísť napríklad aj o dámske hodinky. Dokonalý outfit by mal lahodiť oku. Môže byť výstredný, ale musí byť oku lahodiaci, resp. vkusný. To, keď je outfit vyslovene nevkusný totiž každý na prvý pohľad zbadá. Módne trendy často bývajú práve vodítkom v tom, čo sa univerzálne berie ako vkusné a estetické. Nie nadarmo sa vraví, že šaty robia človeka. Už od dávnych čias šaty vystihujú dobu, ľudí, ich hodnoty a zmýšľanie.

stříbrné hodinky

Čo s doplnkami?

Oblečenie zvykneme doplniť rôznymi módnymi doplnkami.Ženy hrajú v prípade doplnkov naozaj prim, pretože toho majú na výber oveľa viac, čím si outfit môžu vhodne doplniť. U mužov sú to v prvom rade pánske hodinky. Tie sa vyrábajú v rôznych štýloch a dajú sa nosiť naozaj ku všetkým outfitom – do práce, na bežné nosenie, formálne. Pre muža je preto veľmi vhodné mať modelov pánskych hodiniek viac, aby mohol kombinovať rôzny štýl.