Led 202019

Parížsky autosalón oslavuje 120. výročie!

Každé dva roky sa parížsky autosalón koná na výstavisku Expo Porte de Versailles, minulý rok to bolo od 4. do 14. októbra. Pár dní pred samotným otvorením výstavy sú dva dni vyhradené pre novinárov a vystavovateľov. Autosalón v Paríži pretekárska dráha patrí k najnavštevovanejším akciám vo svete automobilizmu, a tak sa aj vlani očakávala vysoká návštevnosť, možno aj prekonanie roka 2016, kedy sa na novinky najznámejších výrobcov automobilov prišlo pozrieť viac ako 1,5 milióna návštevníkov. Minulý rok to bolo výnimočné hlavne kvôli dátumu, pretože v Paríži oslavovali okrúhle narodeniny.

porsche

Úctyhodné jubileum
Táto automobilová show sa v Paríži koná každé dva roky, no rok 2018 patril k jubilejným, pretože autosalón oslávil už svoje 120. narodeniny. Patrí mu prvenstvo čo sa týka konania takejto formy výstavy, pretože prvýkrát sa brány výstaviska otvorili už v roku 1898, no v priebehu prvej a druhej svetovej vojny boli salóny zrušené a opäť ich obnovili v októbri v roku 1946. Ďalšou ranou bolo opätovné zrušenie výstavy v roku 1977, pod ktorú sa podpísala zlá ekonomická situácia, no od jej vzniku v roku 1898 bola prerušená už viackrát. Ale od roku 1976 sa už koná pravidelne každé dva roky a strieda sa tak s podobne známym autosalónom vo Frankfurte.

zeď

BMW, Mercedes, či LEXUS predstavili novinky
Fanúšikovia pekných áut sa mali na čo tešiť, prehliadka priniesla mnoho zaujímavých noviniek. Výstavy sa zúčastnilo sa mnoho akreditovaných novinárov, ich počet dosiahol niečo vyše 10 000 zo 100 krajín sveta. Svoje najnovšie návrhy predstavilo 245 značiek automobilov z 19 krajín sveta, noviniek sa objavilo 140 a nechýbalo ani autonómne vozidlo, ktoré si mohli vyskúšať aj návštevníci. Tento autosalón sa stal skutočnou celosvetovou udalosťou, na ktorej už pravidelne vystavujú okrem domácich výrobcov aj značky svetového mena ako Volvo, Fiat, Nissan, BMW, Mercedes, Lexus či Audi alebo Toyota.