Říj 302018

Misky a podnosy ako umelecké dielo

Ovocie najlepšie vynikne v sklenených nádobách – či už hlbokých alebo plytkých -závisí aj od typu a množstva ovocia. Ovocie je farebné a bola by škoda ukrývať ho v porcelánových misách. Ak chcete, aby bol dojem dokonalý, vždy do čista vyleštite povrch.

misky
 
Drevené a slamené košíčky
 
Drobné domáce pečivo a koláčiky krásne vynikajú v košíkoch vystlaných dečkami alebo platenými obrúskami. Vytvoria pocit domova, útulnosti a priateľstva. Môžete ich použiť pri raňajkách a naukladať do nich rožky a chlieb. Na Vianoce poslúžia na medovníky a vykrajované koláče.
 

Podnosy na koláče

 
Slávnostné zákusky majú svoje miesto na zdobených táckach. V žiadnom prípade ich neservírujte na obyčajnom tanieri, radšej ich potom naservírujte každému oddelene na vlastný malý tanierik s dezertnou vidličkou.
 
Ak sa nejedná o rodinnú udalosť, vynechajte starý tradičný riad a skúste niečo modernejšie. Sklo vás nesklame, ale aj kovové podnosy pôsobia zaujímavo. Musia byť však kvalitné, aby to nevyzeralo, že sa jedná o kúsok plechu.
 

Drevené podnosy

 
Aktuálne trendy prajú drevu, či už v kuchyniach alebo obývačkách. Nájdete ich v obchodoch množstvo, pozor ale na falošný drevený vzhľad. Nekupujte plastové misky s dreveným vzhľadom, pôsobí to mimoriadne nevkusne. Oko poteší vintage úprava s bielym alebo sivým nádychom.

ovocná mísa
 
Porcelánové misky
 
Zídu sa na sušené ovocie miešané s orieškami, touto pochúťkou neohrdne nikto ani po trojchodovom obede. Klasický biely porcelán už neprekvapí, preto si vyberte zo širokej ponuky farebných kombinácií, ktoré krásne ladia s vašim interiérom. Málo priestoru zaberie a zároveň sa veľa zmestí do misky tvaru lode.
 
Vynechajte plasty
 
Plastové misky už patria jedine do výbavy pre bábätko. Pri momentálnej ponuke tradičných materiálov za dostupné ceny už nemusíte robiť kompromisy a vyberte si radšej jednu či dve misky, na ktoré budete hrdé, namiesto sady plastových misiek všetkých veľkostí.