Úno 072019

Dovolenka vo februári a v marci?

Skvelé miesto na cestovanie v mimosezóne – Krasnodarský kraj
Po prvé, nie tak horúce ako leto. Po druhé, more neodvádza pozornosť od tematických výletov a turistiky. Ak si však chcete oddýchnuť a zároveň s chuťou, potom by ste sa mali pozrieť na vinárstvo „Valley Lefkadiya“. So začiatkom jari tu nájdete veľmi zaujímavé exkurzie s ponorením do vinárskej témy, oboznámenie sa s laboratóriom a vinárstvom, odkiaľ sú vína vyrábané firmou Lefkadia, veľmi krásna príroda a samozrejme chutné jedlo. Reštaurácia „Amphora“ má sezónne menu, pretože kuchyňa je vyrobená len z čerstvých miestnych produktov.

kuba

Kuba
Ak ste vážne premýšľali o dlhom lete, potom odbočte smerom na západné pobrežie. Vo februári si cestujúci vychutnajú elegantnú dovolenku na Kube. Je tu horúco, takže môžete a mali by ste plávať. Nepríjemná dusivosť zároveň nevyčerpá a jednoducho neexistuje. Vďaka tomuto počasiu sa môžete nielen potápať, alebo lenivo ponoriť svoje telo do teplých morských vôd, ale tiež si vychutnať bohaté výlety a programy, ktoré sú prezentované vo veľkom počte v rozľahlosti ostrova Liberty Island. Tak sa určite pozrite na Staré Havany – historické centrum kubánskeho hlavného mesta, navštívte Hemingway House Museum a samozrejme, prejdite sa po Národnom parku Sierra Maestra.

havana

Portugalsko
Vo februári a marci, Portugalsko poteší cestujúcich s pozitívnou teplotou a vhodným odpočinkom. Áno, v tomto čase je to celkom v pohode, ale ak pôjdete na juh krajiny, na niektorých miestach môžete dokonca získať aj opálenie. Táto mocná pevnosť, majestátne hrady a neuveriteľný počet kostolov, katedrál a kláštorov Vám zaberie pár dni. Každé portugalské mesto má svoju veľmi zaujímavú históriu a rovnako zaujímavé miesta, ktoré by mal každý turista rešpektovať. Okrem toho sa na konci februára začína séria pouličných predstavení. Takže cestujúci, ktorí prišli do Portugalska v mimosezóne, majú možnosť sledovať prehliadky, ohnivé tanečné čísla, cirkusové predstavenia.