Čvc 162019

Top webové prehliadače roku 2019

Chrome v máji sa odrazil od mohutného aprílového poklesu a dosiahol rekordný podiel takmer 68%.

Ako informoval Computerworld pred mesiacom, keď informoval o rekordnej strate Chrome počas apríla, krátkodobé pohyby prehliadačov často nevedú nikam. Bolo to tak v prípade, keď robil 180 stupňov a pridával 2,3 percentuálneho bodu v máji, viac ako minulý mesiac.vyhledávač.jpg

Odskok bol štvrtým priamym časom, ktorý, keď prehliadač stratil svoj podiel, znovu získal dosť na vymazanie straty a mesiac neskôr.

Podľa spoločnosti Net Applications má internetová analytická spoločnosť 67,9% podiel a nový prehliadač Google. Tento nárast bol najväčší od augusta 2016, keď tvoril 54% všetkých používateľov a Internet Explorer (IE) spoločnosti Microsoft a Edge stále vlastnili viac ako tretinu celosvetového podielu. Za posledných 12 mesiacov získal päť percentuálnych bodov.

Máj je získať Chrome späť na trať rozbiť 70% bariéra pred koncom roka. Tam, kde sa minulý mesiac predpovedala, že prehliadač označil do júna 2020, posledný výpočet – na základe 12-mesačného priemeru – kolíky Chrome na úrovni 70% do októbra.

Firefox ustúpi… znova
Ako Chrome vyliezol, ostatné prehliadače zostúpili po rebríčku zdieľania používateľov. Mozilla Firefox stratil v máji sedem desatín percentuálneho bodu, čo je jeho najväčší mesačný pokles od novembra 2017, keď Net Applications obnovilo svoje akcie z dôvodu svojej prevádzky na základe svojich botov. Firefox minulý mesiac klesol na 9,5% a vrátil prehliadač na úroveň z decembra 2018.notebook.jpg

Firefox má hada a hrozný čas, ktorý udržiava rast zdieľaných používateľov. V poslednom roku bol najdlhší uptick len dva mesiace, takže májový rýchly ústup nebol neočakávaný. Ale to sa musí týkať Mozilly, prehliadač, oporný bod jeho úsilia, sa nemôže triasť z jednociferných trápení, vyliezť na 10% + územie a zostať tam.

Iba prehliadače spoločnosti Microsoft klesli viac ako v rovnakom úseku.

IE podiel všetkých snímok Windows pod 9%
Inde v číslach Net Applications, v kombinácii s Microsoft Internet Explorer (IE) a Edge skĺzol deväť desatín percentuálneho bodu na 13%. Tento pokles sa pridal k súčasnému prehliadaču prehliadačov spoločnosti Microsoft, ktorý v posledných 12 mesiacoch stratil 3 percentuálne body. Májový prepad vymazal viac ako dve tretiny z aprílových zlých ziskov.