Led 152021

LED pásy

Určite si mnohí z vás všimli, že posledné desaťročie je v móde jednoduchosť a minimalizmus. Či už je reč o oblečení, alebo o vybavení vášho domu či bytu. Už dávno nie sú populárne obrovské dekorované lustre a lampy, ľudia v dnešnej dobe preferujú skôr niečo malé a jednoduché.

Práve tieto podmienky spĺňajú led pásy, ktorých predaj v posledných rokoch výrazne rastie. Najčastejšie si ľudia kupujú RGB led pásy, teda osvetlenie, pri ktorom môžeme meniť jeho farbu aj intenzitu pomocou malého ovládača. Taktiež je u nich možné meniť rôzne efekty osvetlenia, čiže určite je led pás pre tých, ktorí neradi žijú stereotypne. Tieto pásy sa používajú najmä v interiéri, ľudia ich zvyknú dávať do obývačky, kde si okrem klasickej bielej farby chcete z času na čas vytvoriť aj útulnú či vášnivú atmosféru pomocou rôznych farieb svetiel. Vhodné sú prakticky do každej izby, nakoľko dokážu vyvolať presne takú atmosféru, akú vy sami požadujete. Majú 12V napájanie, teda sú aj veľmi úsporné a šetrné.

led-pásik-zarucene

Okrem RGB pásov však existujú napríklad aj led neon flex pásy, ktoré majú o niečo vyššiu cenu ako tie RGB. Led neon flex pásy sa líšia práve napájaním, pretože majú zväčša 230V napájanie. Za jeden meter zaplatíte v tomto prípade okolo 8 až 10 eur.

led-neon-flex-rgbw-3000k-60-led-m-5050-ip67-water

Väčšina led pásov poskytuje takzvané krytie IP20, teda chráni pred dotykom prsta s napätím. Ak majú pásy aj krytie IP65, znamená to, že sú odolné voči vode a prachu. Pred kúpou odporúčame naozaj dobre si zistiť informácie o rôznych krytiach, aby ste potom zbytočne neboli sklamaní. Pri kúpe led pásu získate zvyčajne aj záruku na tri roky, niekedy dokonca päť rokov.

Led pás https://www.ledprodukt.sk/206-profi-led-pasy-osram-zaruka-5-rokov je cenovo dostupný naozaj pre každého, práve preto je to veľmi výhodná kúpa. Jedno balenie s piatimi metrami led pásu stojí okolo 10 až 12 eur a vydrží niekoľko rokov aj pri intenzívnom používaní.