Led 202020

Ako si vybrať dobrú elektrikársku firmu

Postavili sme si dom a chystali sme sa bývať v ňom. Trošku srandy na začiatok, pretože o chvíľku to bude skôr horor. S manželkou sme po svadbe žily niekoľko rokov v paneláku, no keď prišiel ten veľký moment, a my sme začali uvažovať nad bábätkom, rozhodnutie bolo jasné a veľmi rýchle. Proste sme si povedali, že ideme do domu. po dlhom hľadaní vhodných príbytkov sme však usúdili, že sa radšej pustíme do stavby novostavby. Viem, že sa to tak mnohých ľuďom nezdá, no novostavba vás niekedy môže stáť omnoho menej ako kúpa starého domu, ktorý budete musieť rekonštruovať.Elektrické vedenie a západ slnka nad poľom Toto platí však iba vtedy, ak si všetko dopredu dobre naplánujete a nebudete vyhadzovať peniaze von oknom za práce, ktoré budete musieť robiť ešte raz a teda za všetko ešte raz i platiť. Presne takto to bolo aj v našom prípade. Zážitok, o ktorý by som sa s vami rád podelil, je konkrétne výber firmy, ktorá vám bude robiť elektroinštaláciu. To, že s elektrinou nie sú žarty, asi viete a som si istý, že vás o tom nemusím presviedčať. Preto je vám taktiež asi jasné, že túto úlohu treba zveriť do rúk dobrého uja elektrikára alebo elektrikárskej firmy.
Keďže nechcem nikomu robiť extrémne zlú reklamu, poviem vám skôr to, čo si pri výbere vhodnej firmy všímať. Tak sa vyvarujete problémom, ktoré nastali u nás.Elektrické vedenie a západ slnka nad poľom

  1. Platba vopred, to nikdy nerobte! Mysme tak urobili a prvého pána elektrikára sme v našom dome uvideli raz a potom už nikdy. Viem, znie to ako z divokého západu, no toto sa nám skutočne stalo na Slovensku.
  2. Keď pán elektrikár alebo niekto z firmy bude vedieť už po telefonickom rozhovore, čo presne potrebujete, koľko to bude stáť a koľko trvať, zbystrite. Ako môžete robiť elektrinu niekde, kde ani nevite, ako to tam vyzerá.
  3. Práca ide príliš rýchlo, to taktiež nie je dobrým znamením. Firma Inektra, ktorá nám nakoniec naťahala káble, zapojila rozvodnú skriňu a urobila všetko ostatné, tak tým všetky práce trvali viac ako dva týždne. Viete, koľko to trvalo firme predtým? Necelé dva dni!!! No a to bol dôvod, prečo sme nakoniec museli zavolať inú firmu, a zaplatiť za všetko odznova.